5 Aralık 2010 Pazar

Metallica : 1-2 Stüdyo Var Beyler

Dünyanın en ünlü metal müzik grubu ” Metallica ” . Milyonlarca hayran, milyonlarca albüm satışı. Aylar süren turneler ve konser maceraları. Peki kim bu adamlar? Metal müziğe nasıl gönül verdiler? Işte tüm bu merak edilenlerin cevap bulduğu o defter yine siyah gözlüklü adamlar tarafından bana bırakıldı :

Küçük Lars, okulda verilen flüt eğitimiyle müzikle ilk kez tanıştı. Arkadaşları Helvacıoğlu flütlerle okula giderken O Yamaha konusunda her zaman ısrarcı olmuştu. Ancak flüt sevdası kısa sürdü. Artık yeni tutkusu okul sırasında ” Papi Chulo “çalmaktı. Ritme ve müziğe kendisini iyiden iyiye kaptırmıştı. Ramazan davulcusu olan dedesinin yanında hem yardım etti hem iş öğrendi. Lise yıllarına geldiğinde asi, umursamaz bir genç olmuştu. Artık yarım gün bile oruç tutmuyordu. Yeni okulunda Lars, Air Gitar üstadı bir genç ile tanıştı. Genç kendine has tarzıyla ve yeteneği ile genç kızların ilgi odağıydı. Bunu gören Lars ” Hem müzik yaparız hem karı götürürüz” düşüncesiyle James’e ” Aga gel bir grup kuralım ya” dedi. James bu fikre olumlu baktı. Okulda bass gitar ve gitar çalan iki eleman daha bularak yollarına devam ettiler.

llk olarak grup ” American College Geleneksel Pilav Günü " 'nde sahne aldı. Ancak istedikleri gibi geçmedi konser. Stüdyo çalışmalarını hızlandırdılar. Okulu asıyorlardı. Ancak grup elemanlarından Ron’un aile baskısı ve akşam ezanından sonra dışarı çıkamaması gibi problemler grubun işlerini tamamlayamamasına neden oluyordu.

Bu böyle sürmez derken kızıl kafalı bir bebe çıkageldi ” Abi manyakk bas gitar çalıyorum, bi stüdyo yapsak mı ? “dedi. 
Stüdyo girdiler. Stüdyo parasını kızıla ödettiler. Çıkışta bir de yemek ısmarlattılar. James Kızıl’ın sırtına vurarak ” Kıyak adamsın ” diyerek sırıttı, bu gruba alındın manasında bir hareketti…
Devamı çok da lazım değil zaten. 

0 Bence...:

Yorum Gönder